Nesolidarnost Lokalne uprave sa građanima Prijepolja
2. Septembra 2012.Odbornici BDZ Prijepolje principijelno su zastupali interese svih građana.
13. Septembra 2012.Predjsednik BDZ-a, Emir Elfić, je danas u prostorijama stranke primio visoku delegaciju OEBS-a, na čijem čelu je bio gospodin Jan Lueneburg,šef odeljenja za demokratizaciju.
Predsjednik Elfić je predstavnike OSCE upoznao sa trenutnom situacijom kao i sa svojim djelovanjem u Parlamentu republike Srbije.
Fokus razgovora bio je po pitanju obrazovanja Bošnjaka.Predsjednik Elfić je istakao da pored Ustavom i zakonom zagarantovanim pravima,Bošnjacimani ove školske godine nije omogućeno obrazovanje na maternjem jeziku.Elfić je takođe izrazio zabrinutost zbog sprovodjenja čistki vjeroučitelja Islamske zajednice u srbiji,kao i pitanje statusa Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru.
Informativna služba