Potpredsjednik BNV-a i predsjednik BDZ-a Emir Elfić prisustvovao je skupu pod nazivom “Dan pobjede – Bošnjačka kulturna revolucija” a u povodu obilježavanja godišnjice od izbora za Bošnjačko nacionalno vijeće na kojima je lista “BKZ – Muftija Muamer ef. Zukorlić” ostvarila ubjedljivu pobjedu.Predsjednik Elfić je obraćajući se prisutnima iskazao zadovoljstvo što je Bošnjačka kulturna revolucija uspjela.
“Prošle godine na ovaj dan odigrali smo najvažniju utakmicu za nas Bošnjake” – kazao je Elfić i dodao da je “utakmica” uspješno odigrana usprkos brojnim nepravilnostima.
“I pored svega toga smo pobijedili. Nije im sve to bilo dovoljno pa su htjeli da nam ponište utakmicu i da raspišu novu, tj. nove izbore za Bošnjački nacionalni savjet.”
Pred nama su novi izazovi i veliki zadaci. Moramo skinuti političke stege sa Sandžaka. Sjenica ne smije biti čekaonica smrti već budućnosti” – zaključio je predsjednik BDZ-a Emir Elfić.
Izvor: BDZ.rs